V marcu smo se posvetili temi »Spoznavam in doživljam naravo«. Veliko časa smo preživeli v naravi. Hodili smo na sprehode, kjer smo ob poti opazovali pomladne znanilce, drevesa in živali. V skupini smo si ogledovali razvoj žabjega mresta v paglavce. Izpeljali smo dejavnosti Malih umetnikov, ker so otroci ustvarjali rožice in ptičke. Izdelovali smo tudi dekoracijo na temo Zajčkov in pirhov ter izdelali naglavne trakove živali, ki jih bomo uporabljali pri plesu in dramatizaciji. Nekateri dnevi so vključevali ogled knjig, igro s prevoznimi sredstvi, zlaganje sestavljank, igro z magnetnimi kockami, ogled živali na kmetiji Pršina, igranje z lutkami, ogled različnih zgodb ob aplikatih in lutkah. S kombinacijo vseh dejavnosti so otroci imeli priložnost izraziti svojo kreativnost, se učiti in raziskovati ter se hkrati zabavati s svojimi vrstniki.

Vzgojiteljica Mateja Bevc

Dostopnost