V mesecu septembru smo izvedli prvi naravoslovni poskus. Odločili smo se, da bomo gumijaste medvedke namočili v različne tekočine. Za uvodno motivacijo smo poslušali zgodbico Trije najljubši medvedki in zaplesali na pesem Gummy Bear. Postavili smo si raziskovalno vprašanje »Kaj se bo zgodilo z medvedki namočenimi v različnih tekočinah?«. Vsak otrok je imel možnost sodelovati pri poskusu. Po končanem skupnem poskusu so otroci še individualno namakali medvedke v navadno vodo in reševali delovni list. Predvidevali smo, da se bodo medvedki povečali, zmanjšali, spremenili obliko. A rezultat je bil povsem drugačen. Večina medvedkov se je stopila, razen medvedka, ki sta bila namočena v mleku in sodi bikarboni. V mleku je medvedek spremenil barvo in obliko, v sodi bikarboni pa barvo in velikost. Izdelali smo še plakat in napisali rezultate poskusa. Na koncu smo se z medvedki še posladkali.

Tatjana Malenšek, vzgojiteljica

Dostopnost