Otroci radi posegajo po tiskanih medijih in kljub poplavi elektronskih medijev se zavedamo, da so knjige še vedno bogat vir informacij.

Otroci in vzgojiteljice iz oddelka Delfini se radi odpravimo na obisk v knjižnico  Dolenjske Toplice. Knjižničarka nam je ob tokratnem obisku predstavila avtohtone živali in rastline, ki so značilne za okolje, v katerem živimo. Prebrala nam je zgodbo o medvedu, ki je želel postati predsednik. V oddelku, ki je namenjen najmlajšim otrokom, smo si ogledali knjige in slikanice ter si jih nekaj tudi izposodili. Komaj že čakamo, da si jih bomo ogledali in da nam jih bodo vzgojiteljice prebrale.

Knjižničarki se zahvaljujemo za predstavitev živali in prebrano zgodbo ter se že veselimo ponovnega obiska.