Za uvod v december je poskrbel navihanim škratek, ki je prinesel koledar prazničnega decembra. Ob koledarju smo vsako jutro prepevali praznične pesmi in utrjevali poimenovanja mesecev in preštevali dneve. V decembru je potekalo veliko ustvarjanja. Ustvarjali smo zimsko dekoracijo in  okraske za jelko iz naravnih materialov in izdelali voščilnice za družine. Posejali smo božično žito. Našemu vabilu se je odzvala Pikina mamica in nam pomagala pri peki medenjakov, s katerimi smo se pogostili na silvestrovanju starejših skupin. Otroci so bili veseli druženja s sosednjimi skupinami. Druženje s prijateljsko skupino smo izpeljali v obliki kratke vadbene urice v telovadnici in pogostitve z ovsenimi piškotki in čajem. Z Balončki in Zmajčki smo se družili tudi pri ogledu božičnega kina, ko so se otroci še posebej razveselili pogostitve s kokicami. Mihova babica nas je v vrtcu obiskala v vlogi »babica pripoveduje«. Nekaj staršev otrok našega vrtca pa je otroke razveselilo s predstavo. Otroci so se veselili tudi decembrskih dobrih mož, Miklavž je poskrbel za pogostitev in sladkanje s suhim sadjem, dedek Mraz pa za nove igrače, ki so popestrile igro v igralnih kotičkih.