V skupino Balončki je vključenih 14 otrok, od tega 6 dečkov in 8 deklic. Skupina je sestavljena iz lanskih skupin Polžki, Sončki ter Metuljčki. Prve dni smo se med seboj spoznavali s pomočjo socializacijskih iger, čas smo posvetili igri po kotičkih in navajanju na rutino. Spoznavali in navajali smo se na prostore zgornjega vrtca, izziv pa so nam predstavljale tudi stopnice, a smo hojo hitro osvojili. Z vsakim dnem smo hitrejši in bolj spretni. Lepo napredujemo tudi pri samostojnem obuvanju in oblačenju.

V igralnici imamo oblikovane različne igralne kotičke, v katerih se lepo zaigramo ter jih za seboj tudi pospravimo. Otroci so vedoželjni in se načrtovanim dejavnostim iz vseh področij kurikuluma radi pridružijo. Zelo radi se gibamo na prostem, uživamo v umetniških dejavnostih (prepevamo in likovno ustvarjamo) ter poslušamo pravljice.

Pri Balončkih se imamo lepo in se že veselimo novih dogodivščin.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica