V petek, 10. 11. 2023, nas je obiskal kmet Miha Zupančič. V skupino smo ga povabila, da nam predstavi piro ter kako iz nje dobi moko. Otrokom je predstavil, kako iz majhnega zrna zraste velika rastlina. Nato pride kombajn in to požanje. Potem pa je na vrsti njegovo delo. Zrna pire prebere in jih zmelje v svojem mlinčku. Otroci so si mlin pogledali pobližje in ga pomagali napolniti s piro. Ko je bil mlin poln, smo pričeli z mletjem. Postalo je glasbo, vendar se otroci tega niso prestrašili. Z zanimanjem so občudovali, kako zrnje v mlinu izginjajo in ven pride moka.

Z nekaj nastale moke in zrnja smo se kasneje poigrali s senzornimi škatlami, preostali del moke, pa bomo v naslednjih tednih porabili za peko.

Urška Zupančič, vzgojiteljica