V mesecu septembru so bili dnevi v skupini Delfini zelo pestri in zanimivi. Pogovarjali smo se o delfinih in spoznavali njihov življenjski prostor. Naučili smo se pesem Delfinček. Poslušali smo zgodbice o delfinih in v vrtec prinašali različne knjige, kjer smo si lahko ogledovali delfine.
Prav tako smo se v mesecu septembru pogovarjali, kako bomo pri delfinih letos praznovali rojstne dneve. Dogovorili smo se, da bo po več otrok skupaj praznovalo rojstni dan. Otroci bodo glede na rojstni datum razdeljeni v skupine po letnih časih. Organizirali bodo zabavo na določeno temo in sodelovali pri njegovi pripravi in izvedbi. Ob tem smo se v skupini pogovarjali o letnih časih in spoznavali značilnosti le-teh.
Veliko smo se tudi gibali na prostem in se igrali različne gibalne in rajalne igre. Na sprehodih po okolici vrtca in gozdu smo opazovali, kako se narava spreminja in ugotovili, da je jesen že pokukala na vrata.

Tatjana Malenšek, vzgojiteljica