V mesecu septembru se je pri muckih kar veliko dogajalo. Vsakodnevno je na obisk prišla lutka mucka in otroke pozdravila v jutranjem krogu. Mucko so s prijaznim: »Dober dan« in božanjem pozdravili tudi otroci. Mucka je z nami telovadila ali pa nam povedala, kaj si želi, da mi počnemo v vrtcu. Tako smo skupaj spoznavali nove igrače v igralnici, se jih naučili pravilno pospraviti na svoja mesta, skupaj smo se razgibali z žogami in plesali. Muca nam je predstavila tudi svojo prijateljico Muco Copatarico, ki smo jo spoznali preko zgodbe. Muci smo obljubili, da bomo skrbeli za svoje copate in jih vedno pospravljali. Ker pa smo že zelo veliki, smo ji pokazali, kako se zmoremo že sami sezuti in obuti copate. Ker je bilo septembra zelo lepo vreme, smo veliko časa preživeli tudi na prostem. Igrali smo se na igrišču pri vrtcu, odšli na sprehode v okolico vrtca in tudi v gozd. Udeležili smo se tudi vseh dejavnosti, ki so potekale v sklopu celotnega vrtca. To je bil dan brez avtomobila, ogledali smo si Bibliobus, imeli smo pravljično urico s šolsko knjižničarko in se udeležili rokodelskega sejma.

Katja Šenica, vzgojiteljica

Dostopnost