ZGODILO SE JE

Predstava strokovnih delavk vrtca Gumbek

V vrtcu Gumbek smo, kot vsako leto do sedaj, otrokom popestrile mesec december med drugim s predstavo strokovnih delavk vrtca. V timu smo sodelovale Nina Fifolt, Mateja Bevc, Zemira Černe in Katja Gimpelj. Izmed mnogih knjig smo nazadnje izbrale pravljico Najboljše darilo na svetu (Mark Sperring, Lucy Fleming), ki govori o čarobnosti prijateljstva. Zgodbo smo priredile v dramsko igro, pripravile sceno in si priskrbele kostume za glavne junake zgodbe. Ker pa igrice zaradi epidemioloških razmer ni bilo možno predstaviti v živo, smo jo kar posnele. Tako so si jo otroci lahko pogledali v igralnicah, v svojih ‘mehurčkih’. Ob ogledu so neizmerno uživali, se prepustili prazničnemu času in se nekajkrat pošteno nasmejali. Nekateri so od navdušenja zaploskali že kar med samo predstavo. Posebnost te predstave je tudi v tem, da smo del, ki se odvija v zasneženem gozdu posnele resnično v čisto pravem zasneženem gozdu. Dogajanje smo popestrile še z izbrano praznično glasbo in posebnimi vizualnimi ter zvočnimi efekti. Samo montiranje posnetkov je bil kar izziv in dolgotrajen postopek, vendar nam je z močno voljo le uspelo. Na dan ogleda predstave smo za otroke pripravile še posebno presenečenje.  Povabile smo jih na sprehod po poti glavnih junakov igrice. V okolici vrtca smo postavile smernike, poštni nabiralnik, tri velika zavita darila in  zajčkovo hišico. To so bili deli scene, ki smo jih uporabile v igrici.  Otroci so jih prepoznavali in na ta način podoživljali zgodbo. Razvijala se je domišljija in otroci so si zamišljali različne zgodbe, kaj bi lahko novi prijatelji zajček, medo in deklica Ema počeli prav zdaj.

Katja Gimpelj, VPO-pomočnica vzgojiteljice

Predstava strokovnih delavk vrtca Gumbek

V vrtcu Gumbek smo, kot vsako leto do sedaj, otrokom popestrile mesec december med drugim s predstavo strokovnih delavk vrtca. V timu smo sodelovale Nina Fifolt, Mateja Bevc, Zemira Černe in Katja...

Mali umetniki v decembru

Veseli december smo pričeli s spodbujanjem radovednosti in veselja do umetniških dejavnosti. Škrat je vsem skupinam otrok v vrtcu prinesel škatlo presenečenja, v katerem je bilo pismo, modelčki za...

Naravoslovne urice – dejavnosti z magneti

V novembru in v začetku decembra smo v skupinah drugega starostnega obdobja in v kombiniranem oddelku izvajali naravoslovne urice na temo magnetizma. Otroci so  preko iger, in raziskovalnih nalog...

Čarobno decembrsko presenečenje

Prišel je čas, čas čarobnega, veselega in prazničnega decembra. Tudi v vrtcu smo ga 1. 12. 2021 začeli s presenečenjem, ki nas je popeljalo v ta posebni mesec. Otroke in starše je ob prihodu ob...

Obisk gasilcev v vrtcu Gumbek

V petek, 8. 10. 2021, so nas v vrtcu obiskali gasilci. Kljub temu, da nam je vreme zagodlo in so k nam prišli samo z enim vozilom, tovornjak s cisterno, so bili cilji in namen doseženi. Gasilci so...

Tradicionalni slovenski zajtrk v našem vrtcu

Danes v celotnem vrtcu obeležujemo dan slovenske hrane. Otroci se sladkajo z lokalno pridelanim medom, maslom ter jabolki. Vizualno so si popestrili igralnice in izdelali namizne, čebelje pogrinjke....

Mali umetniki

V oktobru smo v vrtcu izvajali dejavnosti Malih umetnikov. Sodelovale so vse skupine otrok. Vsaka skupina je dejavnosti izpeljala na temo knjige Mala miška in veliko rdeče jabolko ali  knjige Kako...

Teden otroka

V prvem tednu oktobra je potekal Teden otroka pod geslom: »Razigran uživaj dan!«. Tim teden otroka je pripravil nabor različnih dejavnosti, ki so zajemale vsa področja kurikuluma. V ponedeljek,...

Športno dopoldne – dan športa

V petek, 24. 9. 2021, smo v vrtcu izvedli Športno dopoldne – dan športa. Potekalo je ločeno za 1. in 2. starostno obdobje, in sicer po postajah, pri katerih so se otroci zamenjali po določenem času....

Dan brez avtomobila

V tednu mobilnosti, ki je pod sloganom »Živi zdravo, potuj trajnostno« potekal od 16. 9. do 22. 9. 2021, smo v vrtcu Gumbek izvajali različne dejavnosti v povezavi s trajnostno mobilnostjo....